Konwent Polskich Templariuszy
W ostatni weekend odbył się w Bytomiu XIV Konwent Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Jerozolimskiej Ordo Militi Christi Templi Hierosolimitani popularnie zwanych Templariuszami.
Podczas tych dwóch dni mieliśmy możliwość omówienia spraw Zakonu i wysłuchania ciekawych wykładów nt 10 lecia Cudu Eucharystycznego w Sokółce wygłoszonego przez Brata Roberta KTJ z Gdańska, wykładu profesora z Wrocławia nt osiedlania Templariuszy na ziemiach polskich, ks. Prałata Grzegorza Skopa na temat największych cudów w ostatnich latach. W drugim dniu konwentu Brat Robert wygłosił wykład nt kłamstwa oraz mogliśmy wysłuchać świadectw braci.
Templariusze otrzymali XVII wieczny krzyż procesyjny.
W drugim dniu byliśmy w kościele w Bytomiu w którym wręczyliśmy Krzyż pro Syria osobom które włączyły się czynnie w pomoc uchodźcom w Syrii
Na konwencie zostałem uhonorowany tytułem Ceremoniarza Autonomicznej Komandorii Ślaskiej i pełniłem funkcję Wielkiego Ceremoniarza wprowadzając braci w uroczystości inwestytury – wprowadzenia do Zakonu.
Bardzo cenię te doroczne spotkanie Braci Rycerzy i Dam podczas których rozmowy trwają do późnego wieczora. Mimo iż widzimy się z niektórymi braćmi raz lub dwa w roku czujemy się w swoim towarzystwie wspaniale.
więcej na ten temat na stronie www.templariusze.org.pl

























